<
    >
    X
    Show Leagues >
    Austria - Landesliga Burgenland
    19/09 Güssing 1:3 Leithaprodersdorf
    19/09 Horitschon 1:1 St. Margarethen
    19/09 Ritzing 3:2 Klingenbach
    19/09 Oberpetersdorf 1:3 ASV Siegendorf
    25/09 ASV Siegendorf 2:1 Ritzing
    25/09 Kohfidisch 3:3 Oberwart
    25/09 Bad Sauerbrunn 3:1 Parndorf
    25/09 Leithaprodersdorf 1:2 Horitschon
    Result Only UFC Markt Allhau 13:30 Oberpetersdorf
    Result Only St. Margarethen 15:00 Deutschkreutz
    Result Only Pinkafeld 16:00 Güssing
    Result Only Pinkafeld 5:0 Bad Sauerbrunn
    Result Only Oberwart 17:30 St. Margarethen
    Result Only Deutschkreutz 17:30 Leithaprodersdorf
    Result Only Parndorf 17:30 Kohfidisch
    Austria - Landesliga Karnten
    19/09 ATUS Ferlach 1:2 Kraig
    19/09 St Jakob/Rosental 4:0 SV Feldkirchen
    19/09 SVG Bleiburg 2:4 SAK Klagenfurt
    19/09 Lendorf 1:1 ASKO Gmund
    20/09 Köttmannsdorf 2:1 St. Michael Bleiburg
    25/09 SK Treibach 4:1 St Jakob/Rosental
    25/09 SAK Klagenfurt 4:2 Dellach/Gailtal
    25/09 SV Feldkirchen 1:1 ATUS Ferlach
    25/09 Volkermarkt 1:3 SVG Bleiburg
    Result Only ASKO Gmund 14:00 Köttmannsdorf
    Result Only Kraig 14:00 Asco Atsv Wolfsberg
    Result Only SK Maria Saal 08:30 Lendorf
    Result Only St. Michael Bleiburg 13:00 Klagenfurt AC
    Result Only SV Feldkirchen 17:00 SK Treibach
    Result Only Klagenfurt AC 17:09 ASKO Gmund
    Austria - Landesliga Niederosterreich
    25/09 Ardagger 4:1 Mannersdorf
    25/09 USC Rohrbach 1:1 SC Ortmann
    25/09 Zwettl 4:2 Schrems
    25/09 SCU Kilb 2:2 Kottingbrunn
    Result Only Spratzern 14:00 Langenrohr
    Result Only Waidhofen / Thaya 14:30 SC Krems
    Result Only USV Scheiblingkirchen Warth 09:30 SKN St. Pölten Am.
    Result Only SKN St. Pölten Am. 17:00 SCU Kilb
    Result Only Kottingbrunn 17:30 Waidhofen / Thaya
    Result Only Mannersdorf 17:30 Spratzern
    Result Only SC Krems 17:30 Zwettl
    Austria - Landesliga Oberosterreich
    19/09 St. Valentin 4:1 Asko Donau Linz
    19/09 Bad Schallerbach 1:6 Zebau Bad Ischl
    22/09 Weißkirchen/Allhaming 5:0 Wallern
    25/09 Pöttinger Grieskirchen 1:4 Union Edelweiss
    25/09 Grun Weiss Micheldorf SV 2:0 Bad Schallerbach
    25/09 Pregarten 4:1 St. Martin i.M.
    25/09 Asko Donau Linz 2:3 Union St. Florian
    25/09 Union Perg 0:2 Wallern
    Result Only Friedburg/Pondorf 14:00 St. Valentin
    Result Only Zebau Bad Ischl 14:00 Mondsee
    Result Only Asko Oedt 14:00 Weißkirchen/Allhaming
    Result Only Union Edelweiss 17:00 Asko Donau Linz
    Result Only Wallern 17:00 Asko Oedt
    Result Only Weißkirchen/Allhaming 17:00 Pöttinger Grieskirchen
    Result Only Pregarten 17:00 Union Perg
    Result Only Mondsee 17:00 Grun Weiss Micheldorf SV
    Result Only Union St. Florian 17:00 Friedburg/Pondorf
    Austria - Landesliga Salzburg
    19/09 FC Bergheim 1:2 SC Golling
    Postponed Siezenheim 14:00 Altenmarkt
    19/09 SV Straßwalchen 1:3 Burmoos
    19/09 Puch 1:4 Eugendorf
    20/09 Bramberg 2:2 Adnet
    Result Only Adnet 17:00 Hallein
    Result Only Thalgau 12:30 Puch
    Result Only Burmoos 12:30 Neumarkt
    Result Only Eugendorf 13:00 Bramberg
    Result Only Hallwang 14:00 Siezenheim
    Result Only SC Golling 14:00 SV Straßwalchen
    Result Only Altenmarkt 16:00 FC Bergheim
    Austria - Landesliga Steiermark
    19/09 Frauental 2:1 USV Mettersdorf
    19/09 Leoben 0:0 SV Lebring
    19/09 Bruck an der Mur 0:3 Voitsberg
    25/09 Voitsberg 3:0 TUS Heiligenkreuz
    25/09 Ilz 1:3 USV Mettersdorf
    25/09 SV Lebring 3:2 Bruck an der Mur
    25/09 Union Gamlit 0:1 SC Furstenfeld
    25/09 Liezen 2:2 USV Gnas
    Result Only ESV Hitthaller St Michael 14:00 Frauental
    Result Only Rottenmann 17:00 Leoben
    Result Only SV Lafnitz II 17:00 SV Wildon
    Result Only Bruck an der Mur 17:00 Frauental
    Result Only USV Gnas 17:00 Ilz
    Result Only USV Mettersdorf 17:00 ESV Hitthaller St Michael
    Result Only SC Furstenfeld 17:00 Liezen
    Result Only Bruck an der Mur 17:00 Rottenmann
    Result Only SV Wildon 17:00 Voitsberg
    Result Only TUS Heiligenkreuz 17:00 SV Lebring
    Result Only Leoben 17:00 Union Gamlit
    Austria - Landesliga Tirol
    19/09 Fügen 4:1 SV Kematen
    19/09 Natters 2:0 Silz / Mötz
    Postponed Union Innsbruck 15:00 Zams
    Result Only FC Soll 16:15 SV Innsbruck
    20/09 Mils 2:2 Volders
    20/09 Ebbs 2:3 Kirchbichl
    Postponed Völs 09:00 FC Zirl
    25/09 Silz / Mötz 4:1 Union Innsbruck
    Result Only SV Innsbruck 17:30 Ebbs
    Result Only Zams 18:00 SC Kundl
    Result Only SV Innsbruck 0:0 Zams
    Result Only Kirchbichl 13:00 Fügen
    Result Only Volders 14:00 FC Soll
    Result Only Völs 14:30 Natters
    Result Only St. Johann Tirol 14:00 Mils
    Result Only FC Soll 17:30 SC Kundl
    Result Only SV Innsbruck 17:30 Union Innsbruck
    Result Only FC Zirl 17:30 SV Kematen
    Result Only Fügen 17:30 SV Innsbruck
    Result Only SC Kundl 17:30 Silz / Mötz
    Austria - Landesliga Vorarlberg
    19/09 FC Egg 1:2 Admira Dornbirn
    19/09 Nenzing 2:2 Gofis
    19/09 Lochau 3:0 Bezau
    19/09 Schruns 1:2 FC Alberschwende
    19/09 Blau Weiss Feldkirch 1:4 Fussach
    20/09 Andelsbuch 0:0 Hard
    20/09 Hochst 0:2 Ludesch
    Result Only FC Alberschwende 13:00 Lochau
    Result Only Bezau 14:00 Bizau
    Result Only Hard 14:00 Nenzing
    Result Only FC Lustenau 07 14:00 Admira Dornbirn
    Result Only Fussach 14:00 Andelsbuch
    Result Only Ludesch 14:00 Blau Weiss Feldkirch
    Result Only Gofis 09:00 Schruns
    Result Only FC Egg 09:00 Hochst
    Austria - Landesliga Wien
    19/09 SV Wienerberg 1:0 Fach-Donaufeld
    Postponed Austria XIII 13:00 Vienna FC 1894
    19/09 Post SV 0:0 Favoritner AC
    19/09 SV Donau 0:0 FC Stadlau
    20/09 Slovan HAC 1:2 Union Mauer
    Postponed SV Gerasdorf Stammersdorf 16:00 Schwechat
    Result Only Union Mauer 12:00 Austria XIII
    Result Only ASV 13 Vienna 13:00 Vienna FC 1894
    Result Only Fach-Donaufeld 14:00 SC Mannsworth
    Result Only ASK Elektra 14:00 SV Wienerberg
    Result Only FC Stadlau 14:00 Slovan HAC
    Result Only Favoritner AC 08:15 SV Donau
    Result Only Vorwärts Brig. 08:30 Post SV
    Result Only SC Mannsworth 16:00 ASK Elektra
    Result Only Schwechat 16:00 ASV 13 Vienna
    < Score Ticker
    X