<
    >
    X
    Show Leagues >
    Austria - Landesliga Burgenland
    25/09 ASV Siegendorf 2:1 Ritzing
    25/09 Kohfidisch 3:3 Oberwart
    25/09 Bad Sauerbrunn 3:1 Parndorf
    25/09 Leithaprodersdorf 1:2 Horitschon
    26/09 UFC Markt Allhau 0:4 Oberpetersdorf
    26/09 St. Margarethen 1:1 Deutschkreutz
    26/09 Pinkafeld 3:1 Güssing
    Result Only Pinkafeld 5:0 Bad Sauerbrunn
    Result Only Oberwart 17:30 St. Margarethen
    Result Only Deutschkreutz 17:30 Leithaprodersdorf
    Result Only Parndorf 17:30 Kohfidisch
    Result Only Horitschon 13:30 Pinkafeld
    Result Only Klingenbach 14:00 ASV Siegendorf
    Result Only Ritzing 15:00 UFC Markt Allhau
    Result Only Oberpetersdorf 16:00 Bad Sauerbrunn
    Austria - Landesliga Karnten
    25/09 SK Treibach 4:1 St Jakob/Rosental
    25/09 SAK Klagenfurt 4:2 Dellach/Gailtal
    25/09 SV Feldkirchen 1:1 ATUS Ferlach
    25/09 Volkermarkt 1:3 SVG Bleiburg
    26/09 ASKO Gmund 2:2 Köttmannsdorf
    26/09 Kraig 0:1 Asco Atsv Wolfsberg
    27/09 SK Maria Saal 1:1 Lendorf
    27/09 St. Michael Bleiburg 0:0 Klagenfurt AC
    Result Only SV Feldkirchen 17:00 SK Treibach
    Result Only Klagenfurt AC 17:09 ASKO Gmund
    Result Only ATUS Ferlach 13:00 Asco Atsv Wolfsberg
    Result Only SVG Bleiburg 13:30 Kraig
    Result Only St Jakob/Rosental 14:00 St. Michael Bleiburg
    Result Only Dellach/Gailtal 17:00 Volkermarkt
    Result Only Köttmannsdorf 12:00 SK Maria Saal
    Result Only Lendorf 13:00 SAK Klagenfurt
    Austria - Landesliga Niederosterreich
    25/09 USC Rohrbach 1:1 SC Ortmann
    25/09 Zwettl 4:2 Schrems
    25/09 SCU Kilb 2:2 Kottingbrunn
    25/09 Ardagger 4:1 Mannersdorf
    26/09 Spratzern 0:1 Langenrohr
    26/09 Waidhofen / Thaya 0:1 SC Krems
    27/09 USV Scheiblingkirchen Warth 4:3 SKN St. Pölten Am.
    Result Only SKN St. Pölten Am. 17:00 SCU Kilb
    Result Only Mannersdorf 17:30 Spratzern
    Result Only SC Krems 17:30 Zwettl
    Result Only Kottingbrunn 17:30 Waidhofen / Thaya
    Result Only Retz 13:30 USV Scheiblingkirchen Warth
    Result Only Schrems 13:30 Ardagger
    Result Only Langenrohr 13:30 USC Rohrbach
    Austria - Landesliga Oberosterreich
    22/09 Weißkirchen/Allhaming 5:0 Wallern
    25/09 Asko Donau Linz 2:3 Union St. Florian
    25/09 Pöttinger Grieskirchen 1:4 Union Edelweiss
    25/09 Grun Weiss Micheldorf SV 2:0 Bad Schallerbach
    25/09 Pregarten 4:1 St. Martin i.M.
    25/09 Union Perg 0:2 Wallern
    26/09 Asko Oedt 1:1 Weißkirchen/Allhaming
    Postponed Friedburg/Pondorf 14:00 St. Valentin
    Postponed Zebau Bad Ischl 14:00 Mondsee
    Result Only Union St. Florian 17:00 Friedburg/Pondorf
    Result Only Union Edelweiss 17:00 Asko Donau Linz
    Result Only Wallern 17:00 Asko Oedt
    Result Only Weißkirchen/Allhaming 17:00 Pöttinger Grieskirchen
    Result Only Pregarten 17:00 Union Perg
    Result Only Mondsee 17:00 Grun Weiss Micheldorf SV
    Result Only St. Valentin 14:00 Zebau Bad Ischl
    Result Only St. Martin i.M. 14:00 Bad Schallerbach
    Austria - Landesliga Salzburg
    Postponed Adnet 17:00 Hallein
    26/09 Thalgau 5:2 Puch
    26/09 Burmoos 4:0 Neumarkt
    26/09 Eugendorf 5:0 Bramberg
    26/09 Hallwang 3:1 Siezenheim
    26/09 SC Golling 2:4 SV Straßwalchen
    26/09 Altenmarkt 3:0 FC Bergheim
    Result Only Hallein 17:15 Puch
    Result Only Neumarkt 14:00 SC Golling
    Result Only Altenmarkt 14:00 Hallwang
    Result Only FC Bergheim 14:00 SV Straßwalchen
    Result Only Hallein 14:00 Eugendorf
    Result Only Puch 14:00 Burmoos
    Result Only Siezenheim 14:00 Adnet
    Result Only Bramberg 15:00 Thalgau
    Austria - Landesliga Steiermark
    25/09 Liezen 2:2 USV Gnas
    25/09 Voitsberg 3:0 TUS Heiligenkreuz
    25/09 Ilz 1:3 USV Mettersdorf
    25/09 SV Lebring 3:2 Bruck an der Mur
    25/09 Union Gamlit 0:1 SC Furstenfeld
    26/09 ESV Hitthaller St Michael 2:2 Frauental
    26/09 Rottenmann 0:0 Leoben
    26/09 SV Lafnitz II 5:3 SV Wildon
    Result Only Bruck an der Mur 17:00 Frauental
    Result Only TUS Heiligenkreuz 17:00 SV Lebring
    Result Only Leoben 17:00 Union Gamlit
    Result Only USV Gnas 17:00 Ilz
    Result Only USV Mettersdorf 17:00 ESV Hitthaller St Michael
    Result Only SC Furstenfeld 17:00 Liezen
    Result Only Bruck an der Mur 17:00 Rottenmann
    Result Only SV Wildon 17:00 Voitsberg
    Result Only Frauental 13:00 SV Lafnitz II
    Austria - Landesliga Tirol
    25/09 Silz / Mötz 4:1 Union Innsbruck
    Postponed SV Innsbruck 17:30 Ebbs
    Result Only SV Innsbruck 0:0 Zams
    26/09 Kirchbichl 2:2 Fügen
    26/09 Volders 5:2 FC Soll
    26/09 Völs 3:0 Natters
    27/09 St. Johann Tirol 1:4 Mils
    27/09 Zams 1:1 SC Kundl
    Result Only FC Soll 17:30 SC Kundl
    Result Only SV Innsbruck 17:30 Union Innsbruck
    Result Only FC Zirl 17:30 SV Kematen
    Result Only Fügen 17:30 SV Innsbruck
    Result Only SC Kundl 17:30 Silz / Mötz
    Result Only FC Soll 22:00 St. Johann Tirol
    Result Only SV Kematen 11:00 Kirchbichl
    Result Only Union Innsbruck 14:30 Völs
    Result Only Natters 14:30 FC Zirl
    Result Only Mils 09:00 Zams
    Result Only Ebbs 14:00 Volders
    Austria - Landesliga Vorarlberg
    26/09 FC Alberschwende 1:0 Lochau
    26/09 Bezau 0:1 Bizau
    26/09 Hard 2:2 Nenzing
    26/09 FC Lustenau 07 0:3 Admira Dornbirn
    26/09 Fussach 0:0 Andelsbuch
    26/09 Ludesch 4:2 Blau Weiss Feldkirch
    27/09 Gofis 1:1 Schruns
    27/09 FC Egg 2:2 Hochst
    Result Only Bizau 14:00 FC Alberschwende
    Result Only Admira Dornbirn 14:00 Bezau
    Result Only Fussach 14:00 Ludesch
    Result Only Lochau 14:00 Gofis
    Result Only Blau Weiss Feldkirch 14:00 FC Egg
    Result Only Schruns 15:00 Hard
    Result Only Hochst 14:00 FC Lustenau 07
    Result Only Andelsbuch 14:00 Nenzing
    Austria - Landesliga Wien
    Postponed SV Gerasdorf Stammersdorf 16:00 Schwechat
    26/09 Union Mauer 2:0 Austria XIII
    Postponed ASV 13 Vienna 13:00 Vienna FC 1894
    26/09 Fach-Donaufeld 4:0 SC Mannsworth
    26/09 ASK Elektra 2:3 SV Wienerberg
    26/09 FC Stadlau 1:0 Slovan HAC
    27/09 Favoritner AC 2:2 SV Donau
    27/09 Vorwärts Brig. 6:0 Post SV
    Result Only SC Mannsworth 16:00 ASK Elektra
    Result Only Schwechat 16:00 ASV 13 Vienna
    Result Only Post SV 14:00 Fach-Donaufeld
    Result Only SV Wienerberg 22:00 SV Gerasdorf Stammersdorf
    Result Only Slovan HAC 21:00 Favoritner AC
    Result Only SV Donau 21:00 Vorwärts Brig.
    Result Only Austria XIII 21:00 FC Stadlau
    Result Only Vienna FC 1894 21:00 Union Mauer
    < Score Ticker